Potencja

Jak możemy pomóc partnerowi mającemu problemy z prawidłowym wzwodem?

Kiedy u mężczyzny zaczynają się problemy z prawidłowym wzwodem, jego partnerka może mu skutecznie pomoc, albo wręcz przeciwnie, pogorszyć i tak już dla niego stresującą sytuację. Warto sprawdzić, co można zrobić, a czego lepiej jest unikać, jeżeli nasz mężczyzna mierzy się z problemem zaburzeń erekcji. Przede wszystkim powinno się go zachęcić do udania się na wizytę do lekarza specjalisty. Nieprawidłowa erekcja to problem wielu milionów mężczyzn. Panowie raczej niechętnie rozmawiają o własnych niepowodzeniach w sypialni. Niemniej jednak przedłużający się znacząco problem powoduje u nich frustrację, strach, a nawet i stany depresyjne.

Kłopoty z potencją – o czym musimy wiedzieć?

O zaburzeniach erekcji można mówić wówczas, kiedy mężczyzna nie będzie w stanie osiągać albo utrzymywać wzwodu w 1/4 spośród wszystkich podjętych prób. Problem ten może przybrać różnorodne formy. Pierwsza to zupełny brak jakiegokolwiek wzwodu – stan, w którym członek nie sztywnieje nawet podczas seksualnej stymulacji. Kolejną będzie zbyt słaba erekcyjna czynność – dochodzi do wzwodu, niemniej jednak penis jest zbyt miękki, aby możliwie było odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Ostatnia opcja to zanikający w czasie stosunku wzwód – nagłe wiotczenie członka mimo wcześniejszej erekcji w pełnym wydaniu. Żeby pomóc swojemu partnerowi, który zmaga się z zaburzeniami w zakresie prawidłowej erekcji, przede wszystkim musimy zrozumieć ich przyczyny. Na ogół takie problemy mają zdrowotne podłoże. Z wiekiem dochodzi do spadku poziomu testosteronu krążącego we krwi. Jeżeli u mężczyzny występuje dodatkowo nadciśnienie tętnicze, schorzenia wątroby i prostaty, choroby nerek czy też cukrzyca, dochodzi do zakłóceń w mechanizmie erekcji. Przyczynę kłopotów z potencją może stanowić palenie papierosów, brał aktywności fizycznej, nieodpowiednio zbilansowana dieta lub przewlekły stres. W zdecydowanej większości wypadków nie będzie nią brak zainteresowania swoją partnerką czy też nieatrakcyjność fizyczna.

Co można zrobić?

Mężczyźni bardzo mocno identyfikują się z własną seksualnością. Spadek sprawności seksualnej, jest przez nich traktowany jako osobista porażka. Ostatnim, czego będą potrzebować, są kłótnie i pretensje. Należy starać się zrozumieć własnego partnera i delikatnie dążyć do przeprowadzenia z nim rozmowy odnośnie jego problemów. Warto podkreślić, iż nie są to problemy zdrowotne, o których trzeba informować lekarza. Podzielmy się informacjami na temat możliwych przyczyn zaburzeń w zakresie wzwodu. Nigdy nie powinniśmy próbować żartować sobie z męskości własnego partnera – nawet jeżeli jest to człowiek mający duże poczucie humoru, na pewno w takiej sytuacji nie jest mu do śmiechu. Okażmy mu cierpliwość i zapytajmy, czy możemy mu w jakiś sposób pomóc w uporaniu się z jego problemami. Nigdy nie powinniśmy sugerować, że ma kochankę albo przestał mieć w ogóle jakiekolwiek potrzeby seksualne. Zaproponujmy mu, że umówimy go na wizytę do specjalisty, zaś w dzień wizyty warto będzie o niej przypomnieć.

Jak może pomóc w tej sytuacji lekarz?

Leczenie zaburzeń erekcji należy do specjalizacji seksuologa albo urologa. Skierowanie powinien wypisać lekarz pierwszego kontaktu. Już podczas wizyty u internisty, pacjent może otrzymać receptę na leki poprawiające potencję, czyli Kamagrę https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html albo Cialis. Na tym jednakże leczenie nie musi się wcale zakończyć. Być może potrzebna będzie dokładniejsza diagnostyka celem znalezienia przyczyn takiego zaburzenia.

 

Leave a Reply