Potencja

Jak rozpoznać impotencję?

Sprawność seksualna jest dla mężczyzn niezwykle istotna. Przykładają oni bowiem, wbrew pozorom, dużą uwagę do tego, by zapewnić swojej partnerce jak najlepsze wrażenia ze zbliżenia płciowego. Niestety, część panów, nie jednokrotnie miewa problemy z tym, by stanąć na wysokości zadania. Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk, to tylko jedne z nielicznych problemów, które mogą pojawić się wraz z wiekiem, a także ze względu na nieodpowiednią dietę, długo działający stres, a nawet brak aktywności fizycznej. Zwykle zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia przynosi znaczną poprawę. Jednak nie zawsze takie zmiany okazują się owocne, wówczas można u mężczyzn zdiagnozować impotencję. Jak ją rozpoznać i jak leczyć?

Jak poznać, że mężczyzna cierpi na impotencję?

Dla wielu z panów, normalnym jest fakt, że w obliczu stymulacji seksualnej, nawet takiej która jest cząstkowa, ich członek wchodzi w stan wzwodu. Dodatkowo erekcje są twarde i pełne, a przede wszystkim utrzymują się cały czas trwania stosunku seksualnego. Erekcje są możliwe do osiągnięcia, a także są satysfakcjonujące- tak działa organizm zdrowego mężczyzny. Rozwińmy teraz samą definicję impotencji. Mężczyzn cierpiących na to zaburzenie nazywa się impotentami. Nie mniej jednak określenie to zostało uznane za obraźliwe, a nawet krzywdzące, w wyniku czego stara się go unikać we wszelkich diagnozach i publikacjach naukowych. Nie mniej jednak impotencja jest niezwykle kłopotliwym schorzeniem. Panowie na nią cierpiący, nie są wstanie doprowadzić członka do stanu erekcji, nawet jeśli przez dłuższy czas są oni pobudzeni seksualnie. Dodatkowo, jeśli dojdzie do wzwodu, panowie będą mieć problem z jego utrzymaniem, na czas niezbędny do odbycia stosunku seksualnego. Warto także wiedzieć, że nawet w wyniku masturbacji, panowie cierpiący na impotencję, będą mieć problemy z doprowadzeniem członka do wzwodu.

Pamiętajmy także, że nie wolno mylić impotencji, z krótkotrwałymi zaburzeniami erekcji, które zdarzają się sporadycznie i nie są zbytnią przeszkodą w odbywaniu kolejnych stosunków seksualnych. Objawy impotencji są niezwykle łatwe do rozpoznania. Panowie borykający się z impotencją, będą mieć problem z osiągnięciem wytrysku, nawet podczas intensywnej stymulacji seksualnej, a także podczas właściwego stosunku płciowego. Nie będą wstanie także osiągnąć orgazmu. Dodatkowo u mężczyzn zauważalny jest brak satysfakcji ze współżycia. Co gorsza, każda kolejna próba stosunku seksualnego, będzie dla nich doznaniem nieprzyjemnym. Libido panów cierpiących na impotencję, bliskie jest zeru, co oznacza, że nie odczuwają oni popędu seksualnego. Jeśli te objawy utrzymują się przez dłuższy czas, można powiedzieć, że przyczyną jest właśnie impotencja.

Jak leczyć impotencję?

Impotencja może mieć różne przyczyny, a sposób leczenia należy dobrać odpowiednio do zdiagnozowanego problemu. Może ona wynikać z zaburzeń hormonalnych, wówczas uzupełnia się lekami np. niedobory testosteronu. Jeśli głównym winowajcą jest układ krążenia, wówczas rozwiązaniem są iniekcje w ciała jamiste penisa, by poprawić jego ukrwienie i zwiększyć przepływ krwi. W niektórych przypadkach, konieczne są zabiegi chirurgiczne.

Impotencję, można także wyleczyć za pomocą odpowiedniej terapii, wówczas niezbędna jest wizyta u psychologa lub seksuologa. Stosuje się terapię indywidualną bądź partnerską, a nawet techniki hipnozy. Często lekarze zapisują także tabletki na potencję, które doraźnie pozwolą panom na odbycie stosunku seksualnego. Dodatkowo w aptece, panowie mogą na własną rękę zaopatrzyć się w preparaty na bazie żeń-szenia, a także wyciągu z pokrzywy czy lubczyku.

 

Leave a Reply